O projektu

BLOOM TOGETHER je projekt, který se soustředí na zlepšování kvality duševního zdraví a péči o něj. Spadáme pod Sdružení TULIPAN z.s. v Liberci. Aktivně se snažíme řešit s mladými a dospívajícími lidmi téma duševního zdraví a vnášet toto téma do škol a veřejného prostoru.

Rádi bychom naši generaci naučili, že starat se o své duševní zdraví je stejně důležité, jako o to fyzické! Zastáváme názor, že odborníci – např. školní psychologové, by neměli na žádné škole chybět. Naším cílem je vytvořit síť snadno dosažitelné pomoci, podat pomocnou ruku všem těm, kteří ji potřebují, ale i těm, kteří si tím zatím nejsou jistí. Nemusíme mít přeci omezující problém, abychom se o sebe začali starat. Skrze naše edukativní materiály – brožury, web, sociální sítě, přednášky, prezentace a diskuze, představíme mladým lidem základy duševního zdraví, prevence i pomoci.

Víme, že tohle téma na školách chybí. Víme to z vlastní zkušenosti, jelikož se náš tým skládá z mladých lidí ve věku od 17 do 26 let. Těšíme se až se uvidíme třeba na vaší škole a budeme moci udělat další společný krůček ke změně!

O čem je projekt Bloom Together?